Porady

Wybierz trening EMS i zadbaj o zdrowie serca!

Wybierz trening EMS i zadbaj o zdrowie serca!

Treningi elektrostymulacji mięśniowej mogą wspomagać zdrowie serca oraz układu krwionośnego. Zobacz, na czym one dokładnie polegają i jakie mają one znaczenie dla krążenia!

Zdrowie serca – dlaczego warto o nie dbać?

Zdrowie serca ma zasadnicze znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia. Serce jest uznawane za główny narząd organizmu i odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia. 

Choroby serca są główną przyczyną śmierci na całym świecie. Podejmując kroki w celu ochrony serca, można w ten sposób zmniejszyć ryzyko chorób tego narządu i zwiększyć swoje szanse na długie, zdrowe życie.

Zdrowe serce może przy tym pomóc w utrzymaniu sprawności fizyczne, aby cieszyć się aktywnym stylem życia, co również pozwala poprawić ogólną jakość życia.

Ponadto dbanie o serce może również chronić przed innymi chorobami, takimi jak cukrzyca typu 2 i udar, dlatego też wspieranie tego właśnie narządu ma bardzo duże znaczenie.

Jak trening EMS wspiera zdrowie serca?

Aby zadbać o serce, można wykorzystać różne rodzaje aktywności. W tym celu wykorzystać można też trening EMS, czyli inaczej trening elektrostymulacji mięśniowej, która odbywa się z użyciem impulsów elektrycznych. 

Treningi EMS mogą wspomagać zdrowie całego ciała, w tym także mogą one zapobiegać chorobom serca:

  • Systematyczna aktywność fizyczna podczas treningów EMS może zwiększyć siłę i wydajność serca, zmniejszając jego obciążenie i zmniejszając ryzyko chorób.
  • Ćwiczenia EMS mogą pomóc obniżyć ciśnienie krwi, poprawiając przepływ krwi i zmniejszając opór przepływu krwi w naczyniach krwionośnych.
  • Aktywność fizyczna wspomagana przez EMS może dodatkowo obniżyć poziom cholesterolu LDL (złego) i podnieść poziom cholesterolu HDL (dobrego), poprawiając ogólny profil lipidowy i zmniejszając ryzyko chorób serca.
  • Regularna aktywność fizyczna może poprawić wrażliwość na insulinę, zmniejszając ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2, która często towarzyszy chorobom serca.
  • Dodatkowo regularne trenowanie wspomaga zdrowie psychiczne, zmniejszając stres przyczyniający się do schorzeń serca.
  • Treningi EMS połączone ze zdrową dietą mogą dodatkowo pomóc w uzyskaniu i utrzymaniu prawidłowej masy ciała, co także redukuje ryzyko chorób serca.

Czy trening EMS jest dobry dla każdego?

Warto pamiętać o tym, że treningi EMS nie są zalecane dla osób z poważnymi chorobami serca, wszczepionym rozrusznikiem serca. Przed rozpoczęciem treningów warto wtedy skonsultować się z lekarzem.

Wobec tego trening EMS w Warszawie może być doskonałym sposobem na to, aby zadbać o zdrowie serca. Wystarczy tylko 1-2 razy udać się do ośrodka treningowego w ciągu tygodnia, aby tam skorzystać z krótkiej, około 20-minutowe sesji treningowej. Takie ćwiczenia mogą dać efekt podobny do pobytu nawet przez parę godzin na siłowni.

Sprawdź już teraz pełną ofertę ośrodków prowadzących trening EMS Warszawa – więcej informacji o tym treningu i jego przebiegu uzyskasz na stronie: https://www.intime.pl. Tam można również zapisać się na swój pierwszy trening EMS.

Udostępnij