Porady

Torba foliowa czy papierowa

Torba foliowa czy papierowa

Plastik stanowi około 20% odpadów znajdujących się na wysypiskach śmieci. Ważne jest jednak, aby zrozumieć, że problem nie leży w samym plastiku, ale w sposobie, w jaki go używamy. Niestety, jednym z najczęstszych rodzajów plastiku są jednorazowe torby plastikowe. Chociaż z pewnością dostępne są bardziej przyjazne dla środowiska alternatywy, samo korzystanie z plastikowych toreb nie musi być z natury negatywne.

Plastikowe torby: dlaczego są tak szkodliwe?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, sama produkcja plastikowych toreb jest stosunkowo przyjazna dla środowiska. Wymaga mniej energii, wody i emituje mniej CO2 w porównaniu do innych rodzajów toreb. Większość zanieczyszczeń środowiska powodowanych przez plastikowe torby wynika z niewłaściwej utylizacji, a nie z ich produkcji i codziennego użytkowania.

Szacuje się, że 50 000 ton plastikowych toreb trafia rocznie do naszych mórz i oceanów, stanowiąc poważne zagrożenie dla organizmów morskich, takich jak ryby i ptaki morskie, które omyłkowo je spożywają. Rozkład plastiku w środowisku naturalnym trwa do 900 lat, co stanowi zagrożenie dla zwierząt i roślin. Torba foliowa to odpad, który powinien być poddawane recyklingowi w celu promowania ponownego użycia i dbałości o środowisko. 

Czy warto wybrać torby papierowe?

Papier jest uznawany za znacznie bardziej przyjazny dla środowiska materiał do produkcji toreb. By powstała torba papierowa, trzeba jednak wyciąć drzewo, co według niektórych negatywnie wpływa na ochronę przyrody, papier zużywa też więcej CO2 do produkcji. Niemniej jednak należy pamiętać, że papier rozkłada się w ciągu kilku lat, a papierowe torby i opakowania także można poddać recyklingowi, co pozwala na ich ponowne wykorzystanie bez dalszej szkody dla środowiska.

Torebka papierowa to naturalna i przyjazna dla środowiska alternatywa dla pakowania i transportu produktów. Jest równie praktyczna i pojemna, co torba foliowa, a na rynku dostępna jest szeroka gama toreb papierowych do różnych celów.

Nowoczesne torby papierowe są wykonane z trwałego, przyjaznego dla środowiska papieru, często zawierającego materiały pochodzące z recyklingu w celu zwiększenia ich odporności na rozdarcie. Często uznaje się, że brązowa torba papierowa pochodzi z recyklingu, a białe są nowe — nie zawsze jest to prawdą, ale „wybielanie” papieru jest nieco bardziej szkodliwe dla środowiska. 

Hurtownia opakowań foliowych Tedmark oferuje nie tylko zrywki i reklamówki. W naszej ofercie znajdziesz też papierowe torby. Oferujemy też możliwość nadruku na papierze, dzięki czemu torby papierowe z nadrukiem są doskonałym nośnikiem reklamowym. Żywność zapakowana w takie torby z pewnością zapadnie klientom w pamięć. 

Promowanie zachowań świadomych ekologicznie przynosi pozytywne rezultaty, ponieważ ludzie coraz częściej wybierają opcje jak torba papierowa zamiast foliowej, demonstrując swoje zaangażowanie w ochronę naszej planety. W firmie Tedmark staramy się zawsze zapewniać ekologiczne alternatywy dla naszych klientów, bo nam także leży na sercu przyszłość i zrównoważony rozwój.

Udostępnij