Lifestyle

Sarbinowo – noclegi i apartamenty nad morzem z dala od miejskiego zgiełku

Sarbinowo – noclegi i apartamenty nad morzem z dala od miejskiego zgiełku

Noclegi nad morzem nie zawsze oznaczać muszą zgiełk dużego miasta! Nad polskim Bałtykiem można bez problemu znaleźć mniejsze miejscowości, które pozbawione są licznych dyskotek i nocnych klubów, ale za to przyciągają miłośników ciszy i spokoju. Do miejscowości takich bez wątpienia zalicza się Sarbinowo. Noclegi w tej niewielkiej wsi to doskonała opcja dla osób, które podczas urlopu stawiają przede wszystkim na niczym niezakłócony wypoczynek. Sprawdź, co mogą Ci zaoferować apartamenty Sarbinowo!

Sarbinowo to wieś położona w gminie Mielno, w powiecie koszalińskim, tuż nad Morzem Bałtyckim, na Wybrzeżu Słowińskim. Jest naprawdę niewielka – liczy bowiem nieco ponad 500 mieszkańców. Pierwsze informacje o Sarbinowie pochodzą z początku XIV wieku. Przez długi czas wieś zlokalizowana była około 1,5 km od wybrzeża, ale w XIX wieku zaczęło jej grozić pochłonięcie przez morze. W 1910 roku zbudowano więc mur oporowy wzdłuż plaży, dzięki czemu Sarbinowo stało się bezpieczne.

Noclegi w Sarbinowie, blisko morza – cicho, spokojnie i… komfortowo!

Ze względu na położenie oraz wiejski charakter Sarbinowo jest bardzo popularną miejscowością letniskową nad Bałtykiem. Wyróżniają ją cisza, spokój i kameralny charakter, ale – co ważne – można tam znaleźć równie komfortowe apartamenty nad morzem jak w większych miastach. Przykładem mogą tu być chociażby apartamenty LIDO Sarbinowo, które zapewnią wygodę nawet najbardziej wymagającym turystom. Ich plusem jest także to, że można z nich dojść na plażę dosłownie w kilka minut.

Noclegi w Sarbinowie blisko morza to zdecydowanie opcja dla osób, które na urlopie oczekują przede wszystkim ciszy i spokoju. Oczywiście w miejscowości tej można bez problemu znaleźć przytulne restauracje i urocze kawiarnie, ale próżno tam szukać rozrywek typowych dla dużych miast, głośnych dyskotek i nocnych klubów. Jeśli komuś zależy na takich atrakcjach, lepszym wyborem będzie położone niedaleko Mielno lub stolica powiatu, czyli Koszalin. Noclegi nad morzem w Sarbinowie docenią miłośnicy wiejskich klimatów.

Noclegi Sarbinowo – urok nadmorskiego wypoczynku

Gdy już uda się znaleźć idealne noclegi w Sarbinowie, można wreszcie… oddać się błogiemu plażowaniu! A przyznać trzeba, że tamtejsza piaszczysta plaża bardzo zachęca do kąpieli słonecznych i morskich. Mur oporowy chroni plażę przez silnymi morskimi falami, a na jego szczycie wybudowano deptak, który z jednej strony jest lubianym celem spacerów, a z drugiej – oddziela plażę od zabudowań. Na deptaku znajdują się liczne ławeczki, skąd można obserwować piękne zachody słońca, są tam też liczne zejścia na plażę.

Spacerując wzdłuż plaży w Sarbinowie, można całkiem niepostrzeżenie dojść do Gąsek, czyli kolejnej miejscowości wypoczynkowej, znajdującej się 5 km na zachód. Tam warto zwiedzić przede wszystkim zbudowaną pod koniec XIX wieku latarnię morską o wysokości ponad 50 metrów. Aby wejść na szczyt, trzeba pokonać aż 190 krętych granitowych schodów. Warto to jednak zrobić, bo z tarasu rozciąga się przepiękny widok na morze, ale i Mielno, Chłopy oraz Sarbinowo.

Sarbinowo – noclegi blisko morza to nie wszystko!

Wiejski charakter, piękna plaża i komfortowe apartamenty Sarbinowo to niejedyne atuty turystyczne tej miejscowości. Bardzo ważnym punktem na jej mapie jest kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Początkowo w miejscu tym znajdowała się świątynia wybudowana przez templariuszy, która po zlikwidowaniu zakonu znalazła się w rękach joannitów, a w XVI wieku stała się parafią protestancką. W połowie XVIII wieku budowla uległa częściowemu zniszczeniu podczas bitwy pod Sarbinowem – odbudowaną ją w połowie XIX wieku, ale w stylu neogotyckim. Wieżę kościoła zaprojektował najbardziej ceniony architekt tamtych czasów – Karl Schinkel. Sama świątynia zbudowana jest z czerwonej cegły oraz kamiennych ciosów.

Zabytkowe jest także wnętrze kościoła. W ostrołukowych oknach znajdują się kolorowe witraże, zaś całe wyposażenie pochodzi z XIX wieku. Trzy dzwony kościelne zamontowano w 1920 roku. Nie sposób nie zauważyć również zabytkowych, monumentalnych organów z XIX wieku. Co roku w trakcie wakacji Filharmonia Koszalińska organizuje w kościele koncerty muzyki organowej.

Wymieniając walory turystyczne, Sarbinowa trzeba wspomnieć również o otaczającej wieś przyrodzie. Stanowi ona Obszar Chronionego Krajobrazu Koszaliński Pas Nadmorski – oprócz plaż i wydm obejmuje on piękne łąki z bogatą roślinnością oraz lasy i jeziora. Taka okolica zachęca do pieszych i rowerowych wycieczek. Jeśli więc interesują Cię apartamenty nad morzem, śmiało wybieraj noclegi w Sarbinowie!

Udostępnij