Porady

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kawy Lavazza?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kawy Lavazza?

Od około 100 lat włoska firma Lavazza przoduje w dostarczaniu na rynki światowe kawy o wysokiej jakości. W jej ofercie można spotkać kawę ziarnistą, mieloną, rozpuszczalną oraz małą czarną w kapsułkach. Wiele sklepów w naszym kraju szczyci się sprzedażą tego rodzaju kaw, gdyż cieszą się one niesłabnącym uznaniem. Na które z nich warto zwrócić uwag?

Wyjątkowy smak i aromat

Do produktów najwyższej jakości zalicza się kremowe kawy lavazza o niezwykle przyjemnym aromacie. Taki efekt uzyskuje się dzięki połączeniu arabiki 60% i robusty 40%. Uzyskana w ten sposób mieszanka stanowi prawdziwą ucztę dla zmysłów. Kawa w takich proporcjach charakteryzuje się głębokim aromatem, który uzewnętrznia się podczas parzenia w ekspresie kolbowym lub automatycznym. Nawet jeśli przygotujemy ją w ekspresie przelewowym, to nie straci swoich wyjątkowych walorów. Tego rodzaju kawy świetnie się na dają na prezent dla przyjaciela lub członka rodziny. Z pewnością każda obdarowana osoba doceni wyjątkowy aromat i odpowiednią moc kofeiny, zawartą w tym produkcie.

Wybór dostosowany do upodobań

Do grona klasyków w tej dziedzinie zaliczana jest również kawa lavazza, która powstała na bazie brazylijskiej arabiki i afrykańskiej robusty. Zajmuje ona zaszczytne miejsce w gronie ziarnistych klasyków. Niektóre jej odmiany posiadają unikalny słodko-czekoladowy posmak naparu. Inne charakteryzują się lekko karmelkowym aromatem lub nutą orzechową. Obecnie w wielu sklepach https://kawa365.pl/firm-pol-1308137281-Lavazza.html z tym asortymentem możemy wybrać kawę, która przypadnie nam do gustu. Warto pamiętać, że kawa lavazza znajdująca się na półkach sklepowych, występuje w wielu odmianach smakowych i ma odmienną moc działania. Każdy więc z pewnością znajdzie tu coś dla siebie.

Pachnąca arabika czy mocna robusta?

Dla miłośników kawy lavazza o silnym działaniu poleca się te mieszanki, które mają w sobie więcej robusty. Jej ziarna odznaczają się bowiem większą dawką kofeiny, co sprawia, że mała czarna potrafi mieć w sobie dużą moc. Niestety robusta nie jest obdarzona przyjemnym zapachem, dlatego też dodaje się do niej pewną część arabiki, która co prawda nie jest silna w działaniu, ale posiada niezwykle przyjemny aromat. Z tego porównania jasno wynika, że kawa lavazza o dużej ilości arabiki będzie przeznaczona dla tych osób, którym bardziej zależy na aromatycznym napoju, a nie na jego mocy. Natomiast produkty z większą ilością robusty są dla tych, którzy mają problemy z porannym przebudzeniem i potrzebują dużej dawki energii, by wejść na normalne tory funkcjonowania.

Udostępnij