Lifestyle

Jakie są najpopularniejsze koncerty w Polsce?

Jakie są najpopularniejsze koncerty w Polsce?

Sezon festiwalowy w Polsce zaczyna się praktycznie wczesną wiosną i kończy na jesień. Jest to więc świetna okazja, aby w czasie wypadu urlopowego wybrać się na koncerty lub inne wydarzenia kulturalne w Polsce. Gdy dobrze dobierzemy imprezę do swojego gustu i zainteresowań i raz spróbujemy, to z pewnością wpiszą się one na stałe w naszej rozkłady wyjazdów. Jakie koncerty w Polsce są najpopularniejsze ostatnimi czasy?

Open’er Festival

Jednym z najpopularniejszych koncertów i największych festiwali w Polsce jest Open’er Festival, który po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią wrócił na rozkładówkę. Wokół niego wytwarza się specyficzna atmosfera chillu i wypoczynku, której można w 2022 roku zaznać w Gdyni i Kosakowie. Siłą tego festiwalu jest bardzo rozbudowany line-up i kilkanaście scen. Nie ma przesady w tym, że na Festiwalu Open’er każdy znajdzie coś dla siebie. Niewątpliwym bonusem jest bliskość plaż i ogólny imprezowy klimat na poziomie charakteryzującym całe Trójmiasto. 

Orange Warsaw Festival

Orange Warsaw Festival, o którym szczegółowe informacje można znaleźć na https://rytmy.pl/wydarzenia/warszawa/, odbywa się w 2022 roku na Torze Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec, choć pierwotnie organizowany był na Placu Defilad. Jest to wydarzenie, które gości wiele dużych i znanych nazwisk. Przez lata sponsorowany jest przez Orange. W tym czasie można było wysłuchać wielu wspaniałych artystów: Florence + The Machine, Dua Lipa, Wyclef Jean, Linkin Park, The Prodigy. Oczywiście, nazwisk można wymienić zdecydowanie więcej. W 2022 roku gwiazdą ponownie jest Florence+The Machine, a także Tyler, The Creator.

Audioriver

Kto jeszcze nie był w Płocku na tym koncercie, to z pewnością musi to jak najszybciej zmienić. Lokalizacja na nadwiślańskich plażach nie jest przypadkowa. Tworzy się tam niesamowity klimat, który sprawia, że nie chce się stamtąd wyjeżdżać. Muzycznie jest to gratka dla sympatyków muzyki elektronicznej. Za dnia festiwalowicze przenoszą się na płocki rynek, na który można przejść się spacerkiem w dosłownie kilka minut. Odbywają się tam Targi Muzyczne Audioriver i spotkania z artystami. Od prawie 10 lat organizowany jest również trzeci dzień festiwalu, który przenosi się do parkowej przestrzeni. 

Polsat Superhit Festival

W sopockie Operze Leśnej co roku odbywa się Polsat Superhit Festival, gwarantujący wspaniałą zabawę na żywo. Trwa on trzy dni, z czego przez dwa dni można na scenie zobaczyć najpopularniejszych polskich artystów. Niedziela to z kolei czas na kabarety, podczas których można zobaczyć najlepsze skecze minionych lat oraz wiele nowości. 

Festiwal w Jarocinie

Festiwal w Jarocinie jest prawdziwą tradycją i najczęściej chęć uczestniczenia w nim dziedziczona jest z pokolenia na pokolenie. W 2022 roku swoje jubileusze obchodzą: 35-lecie zespołów Pidżama Porno, IRA i Włochaty, trzy dekady na scenie Illusion, a także Kult, Mery Spolsky, Ralph Kaminski, Sztywny Pal Azji, Czesław Śpiewa. To oczywiście niewielka część nazwisk, które praktycznie co roku goszczą w Jarocinie. Z pewnością warto się tam wybrać, szczególnie jeśli lubi się rockowe brzmienia!

Udostępnij