Porady

Jak zapuścić pierwszą brodę? Niby proste, a jednak…

Jak zapuścić pierwszą brodę? Niby proste, a jednak…

Zapuszczenie brody dla niektórych jest w sferze marzeń, a innym idzie bardzo szybko, gdyż mogą poszczycić się bujnym zarostem. W każdym przypadku jednak zapuszczanie przebiega etapami, które bywają trudne. Może pojawić się swędzenie, a nawet ból przez wrastające włoski. Zapuszczenie pierwszej brody nie musi być lekkie, łatwe i przyjemne. Jednak ten proces można sobie znacząco ułatwić. W dzisiejszym poradniku podpowiemy na co należy zwrócić uwagę.

Krok pierwszy: odpuść sobie golenie i wykonuj regularne masaże skóry

Pierwszy etap zapuszczania może cię zniechęcić zwłaszcza gdy Twoja broda rośnie nierówno. Wtedy Twój wygląd może się innym wydawać niezbyt schludny. Jednak musisz ten czas przetrwać. Oczywiście, jeśli Twoja broda nie rośnie równo, to musisz nieco pomóc swojej skórze. Pamiętaj choćby o wykonaniu peelingu skóry raz na tydzień. Dzięki temu usuniesz martwy naskórek, który może blokować drogę dla zarostu. Jeśli pojawił się wrastający zaopatrz się w kosmetyki, które pomogą się z nim uporać. Możesz też udać się do dermatologa, by go usunąć, a następnie pamiętaj o prawidłowej pielęgnacji, by sytuacja się nie powtarzała. Oczywiście zdarza się, że wrastający zarost związany jest z czynnikami genetycznymi. W takiej sytuacji zapuszczanie brody może być szczególnie trudne. Pamiętaj, by regularnie oczyszczać skórę, ale i wykonywać jej masaże. W ten sposób poprawisz ukrwienie i pobudzisz mieszki włosowe do wzrostu.

Krok drugi: zmiękczaj i nawilżaj zarost od samego początku, niwelując problem swędzenia podczas zapuszczania

Poza niezbyt estetycznym wyglądem Twojego zarostu problemem może być także to, że bardzo swędzi. To związane jest z przesuszeniem skóry. Nie możesz zatem zapomnieć o jej nawilżaniu podczas zapuszczania brody. Zaopatrz się w olejek do brody, a także krem nawilżający dopasowany do twojego typu skóry. Dzięki temu odpowiednio nawilżona skóra nie będzie swędziała, a zarost nie będzie jej drażnił. Olejek może wniknąć w głąb skóry, ale i dobrze zmiękczy zarost nadając mu przy okazji piękny zapach. Zaopatrz się też w kartacz do brody, bo dzięki niemu będziesz wykonywać wspomniane już masaże skóry i czesać swój na razie jeszcze niesforny zarost. Jeśli zarost nie rośnie równo, to możesz sięgnąć też po kosmetyki do stylizacji brody, takie jak wosk do brody i wąsów.

Krok trzeci: zaopatrz się w kompletny zestaw dla brodacza

Gdy będziesz postępować w powyższy sposób, a także zadbasz o swoją dietę i odpowiednią ilość snu, Twoja broda powinna zacząć rosnąć. Gdy osiągnie już pewną długość potrzebne będzie jej trymowanie i przycinanie. Oczywiście niezbędne będzie także zmiękczanie, czesanie i układanie zarostu. Kosmetyki do brody w ofercie sklepu Facetaria.pl to produkty, które spełnią Twoje oczekiwania przy zapuszczaniu brody, ale i utrzymaniu eleganckiego efektu zadbanego zarostu. Musisz koniecznie wybrać wspomniany już olejek do brody, kartacz. Gdy masz twardy zarost przyda się też balsam do brody, a do niesfornego zarostu – wosk do stylizacji wąsów i brody. Przyda się także szampon do brody, który wstępnie ją zmiękczy i sprawi, że jej stylizacja będzie łatwiejsza.

Krok czwarty: nadaj swojemu zarostowi pożądany kształt

Gdy już zapuścisz zarost o pożądanej długości, możesz nadać mu odpowiedni kształt. Oczywiście w przypadku zapuszczania długiej brody, czy koziej bródki albo brody typu kotwica musisz też na bieżąco usuwać zarost z miejsc, gdzie nie jest pożądany. Zatem niezbędne będą także kosmetyki do golenia i akcesoria do golenia. Precyzyjne przycinanie zagwarantuje trymer. Z kolei włoski z policzków, czy np. linii pod szyją możesz usuwać przy użyciu maszynki do golenia na żyletki albo brzytwy do golenia. Drugiego akcesorium nie musisz się obawiać. Jeśli opanujesz chwyt, to może być to naprawdę skuteczny sposób na usuwanie włosków. Jeśli jednak nie chcesz teraz uczyć się używania brzytwy, maszynka do golenia na żyletki także dobrze spełni swoją rolę. Możesz zaopatrzyć się także w grzebień, który ułatwi Ci nie tylko czesanie zarostu, ale również zachowanie równych linii przy goleniu czy przycinaniu.

Udostępnij