Lifestyle

Jak zabezpieczyć się przed oszustwem matrymonialnym?

Jak zabezpieczyć się przed oszustwem matrymonialnym?

Rozwój technologii niewątpliwie ułatwił życie wielu osobom. Niestety nie wszyscy wykorzystują go do dobrych celów. Wraz z rozwojem aplikacji i portali internetowych powstają bowiem coraz nowsze rodzaje kradzieży i innego typu przestępstwa. Przykład stanowi tak zwane oszustwo matrymonialne. Na czym ono polega i jak się przed nim chronić? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Czym jest oszustwo matrymonialne?

Portale randkowe to popularny obecnie sposób na poznawanie nowych osób i szukanie miłości. Niestety czasem nie do końca wiadomo, kto znajduje się po drugiej stronie ekranu. Jeśli ktoś nie jest wobec Ciebie uczciwy, być może powodem jest chęć wykorzystania Cię, na przykład poprzez wyłudzenie pieniędzy. W takich właśnie sytuacjach może dojść do oszustwa matrymonialnego.

Dopuszczające się go osoby udają z reguły szczególne zainteresowanie drugą stroną, usypiając w ten sposób jej czujność. Zdają się być bardzo troskliwe i serdeczne, przez co wykorzystują wrażliwość swojej ofiary. Kiedy zdobędą jej zaufanie, zaczynają zwykle prosić o przysługi finansowe.

Należy zdawać sobie sprawę z jednego – zostać oszukanym to nie wstyd. Odpowiedzialna za to jest osoba, która podjęła świadomą decyzję o zmanipulowaniu kogoś szukającego jedynie bliskiej relacji. Mimo wszystko warto wiedzieć, jak unikać podstępów oszustów matrymonialnych i nie narażać się na ewentualne straty.

Jak radzić sobie z oszustwami matrymonialnymi?

Pierwszą zasadą jest oczywiście ostrożność. Nie ma nic złego w ufaniu ludziom, ale lepiej zachować pewną dozę rezerwy, szczególnie na początku relacji, i nie wierzyć we wszystko. Pomóc może uświadomienie sobie, jak łatwo jest udawać kogoś innego przez Internet. Oszust matrymonialny z reguły niewiele mówi o sobie ani o swojej rodzinie. Ciągłe pytania mogą wydawać się oznaką zainteresowania, ale niestety czasem świadczą też o chęci zdobycia informacji przydatnych do zrealizowania niemoralnego celu. Niepokojące są też oczywiście prośby o „pożyczki”.

Metodą na sprawdzenie potencjalnego oszusta jest wynajęcie detektywa, pracującego na przykład biurze DETEKTYWI Eugeniusz KazienkoSpecjalista dyskretnie zdobędzie informacje o podejrzanej osobie i potwierdzi lub rozwieje obawy klienta. Zatrudnienie detektywa to często lepsza opcja niż ciągłe dylematy na temat tego, czy komuś zaufać. Nie ma nic złego w randkowaniu przez Internet, ale niezwykle ważne jest, aby mimo wszystko zachowywać ostrożność i brać pod uwagę to, że nie wszyscy mają dobre intencje – niektórzy to po prostu oszuści matrymonialni.

Udostępnij