PoradyPrzepisy

Jak schudnąć – dwie porady, które obowiązkowo trzeba wcielić w życie

Jak schudnąć – dwie porady, które obowiązkowo trzeba wcielić w życie

Proces gubienia zbędnych kilogramów często jest opisywany jako długi i złożony, a doświadczenia kolejnych osób zdają się to potwierdzać. Coraz częściej możemy jednak usłyszeć o tym, że naszym problemem jest demonizowanie odchudzania. Jesteśmy przekonani o tym, że proces chudnięcia musi być skomplikowany i zapominamy o tym, że bardzo często wcielenie w życie zaledwie kilku prostych rad jest w stanie przynieść satysfakcjonujące rezultaty. Czas więc zastanowić się nad tym, jak schudnąć bez ryzyka pojawienia się efektu jo-jo.

Po pierwsze – zwracaj uwagę na to, jak jesz

Składowi posiłków osoby odchudzającej się poświęcono wiele uwagi. Znacznie rzadziej mówi się o tym, że wcale nie mniej ważne jest to, kiedy spożywamy posiłki i w jakich robimy to ilościach. W pierwszej kolejności wypada więc zwrócić uwagę na to, że żadna dieta nie będzie na tyle skuteczna, aby poświęcić dla niej śniadanie. To najważniejszy posiłek w ciągu dnia pozwalający nam na przeżycie kolejnych godzin z dobrym humorem. Poprawia kondycję organizmu i pracę mózgu, nie warto więc z niego rezygnować.
Nieco inaczej sytuacja przedstawia się wówczas, gdy mówimy o wieczornym jedzeniu. Choć późne kolacje są smaczne i często pozwalają się zrelaksować, osoby chcące pozbyć się nadmiaru kilogramów powinny z nich zrezygnować. Od reguły tej istnieje tylko jeden wyjątek i dotyczy osób trenujących w godzinach wieczornych. Po powrocie z trasy biegowej lub z siłowni wzmocnienie organizmu jest jednym z naszych obowiązków.

Po drugie – trenuj

Nawet zwolennicy surowych diet eliminacyjnych nie mają dziś wątpliwości, co do tego, że trudno mówić o ich powodzeniu, jeśli diecie nie towarzyszy aktywność fizyczna. Choć jednak wydaje się to oczywiste, wiele osób nadal robi wszystko, aby nie przyjąć tego do wiadomości. Na efekty takiego podejścia nie trzeba czekać długo. Pomimo wysiłków, waga ani drgnie. Zastanawiając się nad tym, jak schudnąć należy więc zdecydowanie stawiać na trening, zwłaszcza że nie musi być on wcale intensywny. Najlepszą opcją wydają się marszobieg, pływanie, bieganie oraz jazda na rowerze, jeśli jednak nie przepadamy za ćwiczeniem na zewnątrz, możemy zdecydować się również na trening na siłowni.

Warto też pamiętać, że najlepszym pomysłem na trening są tak zwane interwały. Poprawiają szybkość, zwiększają pułap tlenowy, a jednocześnie przyczyniają się do tego, że proces spalania kalorii przebiega szybciej. Plusem interwałów jest również to, że wpływają one korzystnie na metabolizm. Szacuje się, że może się on utrzymać na wysokim poziomie nawet przez 12 godzin po takim bardziej intensywnym treningu.

Udostępnij