Porady

Jak prawidłowo dobrać rozmiar biustonosza?

Jak prawidłowo dobrać rozmiar biustonosza?

Wiele kobiet uznaje biustonosze za niezbyt wygodny element garderoby. Staniki mogą pełnić jednak nie tylko funkcję dekoracyjną, podkreślając kobiece kształty, ale również funkcję praktyczną. Dobrze dobrany biustonosz doskonale podtrzymuje piersi, dzięki czemu np. przy większym biuście odciąża kręgosłup. Warto wiedzieć, jak dobrać stanik, aby noszenie go było komfortowe.

W jaki sposób dobrać odpowiedni biustonosz?

Chcąc sprawdzić, jaki mamy rozmiar stanika, należy zmierzyć obwód klatki piersiowej pod biustem oraz obwód piersi w najszerszym miejscu. Najlepiej wykorzystać w tym celu miarkę krawiecką. Można zrobić to samodzielnie lub skorzystać z pomocy drugiej osoby – ważne, aby przykładając miarkę, trzymać ją idealnie poziomo. Co ważne, pomiar obwodu klatki piersiowej należy wykonać, zdejmując uprzednio bluzkę oraz stanik, natomiast obwód piersi najlepiej zmierzyć w biustonoszu, pochylając się nieznacznie do przodu. Otrzymane wymiary można sprawdzić w tabeli rozmiarów, gdzie liczba (np. 75, 80) oznacza obwód klatki piersiowej, a litera (np. A, B, C) wielkość miseczki. Drugim sposobem sprawdzenia rozmiaru biustonosza, jest przeliczenie otrzymanych wartości, odejmując obwód klatki piersiowej od obwodu piersi.

Szukając biustonosza, który będzie wygodny warto zerknąć do tabeli rozmiarów producenta wybranego modelu. Zdarza się, że rozmiarówki różnią się w poszczególnych sklepach, dlatego oprócz starannego dobrania rozmiaru biustonosza, dobrze jest przygotować się na to, że dopiero mierząc konkretny model, przekonamy się, jak leży. Komfort noszenia biustonosza jest również uzależniony od innych czynników, takich jak nasza sylwetka, kształt piersi itp.

Jak sprawdzić, czy biustonosz został dobrze dobrany?

Szukając wygodnego biustonosza, warto sprawdzić ofertę sklepów internetowych, takich jak Sklep Afrodyta. Duży wybór staników w różnych fasonach pozwoli znaleźć idealny model. Zakładając nowy biustonosz, należy starannie ułożyć w nim piersi, a następnie dopasować długość paseczków. Warto pamiętać, że długość pasków nie musi być identyczna – powinny być one dopasowane przede wszystkim do piersi oraz do sylwetki. Po założeniu stanika wystarczy stanąć prosto przed lustrem i przyjrzeć się, jak układa się on na naszym ciele. Żaden element stanika nie powinien wpijać się w ciało, ponieważ może to spowodować otarcia. Dobrze dobrane miseczki idealnie okalają piersi, zapewniając im jednak pewną swobodę. Biust nie może być ściśnięty, ponieważ wtedy będzie nieestetycznie „wylewał się” z miseczek. Z drugiej strony, miseczki nie powinny być zbyt luźne, co łatwo rozpoznać po tym, jak układają się na piersiach. Mierząc nowy stanik, warto spędzić w nim kilka minut i swobodnie oddychając, sprawdzić, czy nigdzie nas nie uciska.

Udostępnij