Porady

Folia aluminiowa – z kuchni do survivalu. Jak użyć folii w warunkach survivalowych?

Folia aluminiowa – z kuchni do survivalu. Jak użyć folii w warunkach survivalowych?

Kojarzona przede wszystkim z kuchennymi aktywnościami folia aluminiowa może stanowić niezbędny element wyposażenia survivalowego. Zawdzięcza to swoim wszechstronnym właściwościom, które czynią ją niezastąpionym artykułem podczas starcia z trudnymi warunkami. Jeśli planujesz mniej lub bardziej survivalowy wyjazd, zapoznaj się z poniższym wpisem i zobacz, jak możesz wykorzystać podczas takiej wyprawy folię.

Stworzenie akcesoriów kuchennych

Odpowiednio formując folię aluminiową, wykonasz przenośne akcesoria do kuchni, takie jak sztućce i talerze. Jeśli nie chcesz zabierać ze sobą zbyt dużej liczby naczyń bądź już podczas wyprawy zabraknie Ci talerza, wykorzystując większe ilości elastycznej i odpornej na rozerwanie folii, będziesz w stanie wykonać przydatne akcesoria.

Przechowywanie zapasów

Folię możesz też wykorzystać do bezpiecznego przechowania żywności podczas dłuższego biwakowania. Wystarczy, że wykopiesz dołek, wyłożysz go folią, umieścisz w nim żywność, a następnie zasypiesz ziemią. W ochronie zapasów pomogą również kawałki folii aluminiowej przyczepione do gałęzi drzew. Skutecznie odstraszą one ptaki i zabezpieczą żywność.

Ochrona przed wiatrem i chłodem

Folia aluminiowa to także doskonała ochrona przed wiatrem i chłodem. Możesz na przykład, wykorzystując jej elastyczność, zbudować „ściany” wokół paleniska. Rozkładając natomiast folię pod śpiworem, stworzysz dodatkową warstwę izolacji. Warto też wiedzieć, że umieszczenie folii pod mokrymi ubraniami przyspieszy proces suszenia.

Mycie naczyń

W warunkach survivalowych trzeba się natrudzić, aby zadbać o czystość. Chcąc uprościć mycie naczyń, możesz wyłożyć wnętrze garnka folią aluminiową. Stworzy ona barierę zabezpieczającą przed zabrudzeniem.

Lejek do deszczówki

Używając folii aluminiowej, stworzysz także lejek, który będzie kierował wodę deszczową do naczynia. Jest to szczególnie przydatna funkcja przy ograniczonych zasobach.

Oznaczenie trasy powrotnej

Przywiązane do gałęzi kawałki folii aluminiowej stanowią skuteczny sposób oznaczania drogi powrotnej do obozowiska, szczególnie przydatny w nocy. Ponadto odbijanie światła z latarki czy lampy od folii aluminiowej poprawia warunki oświetleniowe na terenie biwaku, a co się z tym wiąże – znacznie zwiększa bezpieczeństwo i komfort uczestników wyjazdu.

Wytrzymałą folię aluminiową, nadającą się zarówno do wykorzystania w kuchni, jak i warunkach survivalowych, znajdziesz np. w ofercie marki Stella: https://www.stella.com.pl/oferta/folie-kuchenne. W trakcie wypraw warto mieć pod ręką folię aluminiową, aby móc po nią sięgnąć, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij