Rodzina

Czym są figurki Schleich i dlaczego są tak uwielbiane przez dzieci?

Czym są figurki Schleich i dlaczego są tak uwielbiane przez dzieci?

600 różnych rodzajów figurek sprzedawanych w 60 krajach świata, miliony fanów, nieustannie poszerzany asortyment, a nawet książki, czasopisma i gry poświęcone wyjątkowym modelom zwierząt, fantastycznych stworów, ludzi i elementów otoczenia sygnowanych marką Schleich – robi wrażenie, prawda? Co stoi za fenomenem tych zabawek, jak powstają i dlaczego są tak cenione przez dzieci i ich rodziców?

Z czego zrobione są figurki Schleich? 

Figurki Schleich to wyroby najwyższej jakości, powstające z bezpiecznych i wyjątkowo trwałych tworzyw sztucznych, m.in. polichlorku winylu (PVC), elastomerów termoplastycznych (TPE) i kopolimeru akrylonitrylo-butadienowo-styrenowego (ABS). Proces ich produkcji zaczyna się od pomysłu na nową figurkę, np. konia islandzkiego, legwana czy młodego Tyrannosaurusa rexa, i skonsultowania go z zespołem weterynarzy, hodowców zwierząt, ekspertów i zoologów. Wszystko po to, by oddać jego wygląd z uwzględnieniem najdrobniejszych detali i stworzyć w pełni realistyczny model będący wierną kopią pierwowzoru.

Po odlaniu figurki Schleich są ręcznie malowane specjalnymi farbami, co gwarantuje precyzję w oddaniu kolorów i dodatkowo podnosi kunszt wykonania. Ponadto każda postać jest unikatowa i stanowi małe dzieło sztuki, które równie dobrze sprawdza się w zabawie (nawet bardzo intensywnej), jak w roli dekoracji wnętrza.

Kilka powodów, dla których dzieci kochają konie, dinozaury i inne figurki Schleich 

Po powyższym opisie nietrudno się domyślić, że głównym atutem figurek niemieckiej marki jest zachwycający realizm. Samo ich oglądanie dostarcza mnóstwa pozytywnych emocji i pozwala poszerzyć wiedzę dotyczącą świata zwierząt. Dbałość o szczegóły sprawia, że modele docenią również starsze, bardziej wymagające dzieci, a także dorośli. 

Za co jeszcze dzieci uwielbiają figurki Schleich? Zapytaliśmy o to pracownika sklepu z zabawkami Kraina Zabawy, oferującego wiele modeli tych zabawek:

Figurki Schleich są uniwersalne i dają dzieciom wiele możliwości kreatywnej zabawy. Za pomocą różnych elementów można tworzyć rozbudowane obiekty, np. klub jeździecki czy farmę, i odgrywać różne scenki. Niektórzy lubią kolekcjonować modele, zbierając np. konie różnych ras lub dinozaury. Inni bawią się pojedynczymi zwierzątkami lub magicznymi stworami takimi jak jednorożce, smoki i elfy. Pięknie wykonane figurki mogą stać się ozdobą dziecięcego pokoju i są świetnym pomysłem na prezent.

Małe dziewczynki często są zafascynowane końmi – dzięki figurkom Schleich mogą spełnić marzenie o własnym rumaku, a nawet całej stajni, naśladując wszystkie czynności, jakie wykonuje się w prawdziwym ośrodku jeździeckim. Chłopcy z kolei potrafią godzinami bawić się modelami dinozaurów. Edukacyjne walory mają również postaci zwierząt leśnych, morskich i egzotycznych oraz hodowlanych, a w świat elfów i jednorożców zabiorą nas figurki z serii bayala.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij